Výlet

 do ptačího parku ve Steinen (D)

 

V sobotu, 10. září 2016 se Česká školička v Basileji vypravila zájezdovým autobusem s 20 dětmi ve věku od 5 do 12 let do ptačího parku ve Steinen (D).

 

Po půlhodinové jízdě za poslechu českých písniček na nás čekala spousta atrakcí. Při přehlídce dravých ptáků nám létala káňata, orli i supi těsně nad hlavou a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z jejich života. Na závěr si všichni  mohli pohladit měkkoučké peří sovy. Během pečení buřtíků jsme si to užili na dětském hřišti, které nabízelo zábavu pro všechny věkové kategorie. Děti se vzájemně seznamovaly s novými kamarády. Po obědě si poslechly pohádku o závistivé huse a krmily kozičky.
Příjemné schlazení v horkém dni poskytla různorodá cestička pro bosonohé, která nás provedla i stružkou potůčku.

 

Ve voliéře pro andulky jsme nabízeli zrníčka z ruky a ten zážitek, když opravdu nějaká přilétla a usadila se nám na ruce. Cestou jsme obdivovali jiné druhy ptáků v klecích i v ohrádkách u rybníčků. Po svačince a zmrzlince už čekalo další hřiště. Starší děti se věnovaly mladším a všude zněla jen čeština.

 

Ve výběhu opic jsme potřebovali hodně odvahy, protože opice škemraly o krmení (kousky banánů jsme dostali od pečovatelky) a nezdráhaly se nás zatahat  za tričko. Pávům jsme nabízeli popcorn mezi dvěma prsty, jinak by nás klovli do ruky.

 

Na závěr jsme se nasmáli při společných hrách v kroužku. Cestou zpět si všichni měli co povídat a už se těší až se spolu uvidí ve vyučování české školy, které tento týden začíná. Vrátili jsme se v 18 hodin.